Najczęściej zadawane pytania

+- Dla kogo stworzony został Moto Park Kraków?

Dla Ciebie! Skoro jesteś na tej stronie oznacza, że jesteś entuzjastą motoryzacji. Obiekt przeznaczony jest dla osób które chcą potrenować technikę jazdy samochodem lub motocyklem w bezpiecznych warunkach. Posiadamy w swojej ofercie przejazdy supersamochodami. Całość oferty znajduje się w cenniku.

Prowadzimy kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i bankowozów oraz kursy dla kandydatów na instruktorów techniki jazdy. Szczegóły dostępne są na stronie: www.odtjkrakow.pl 

+- Czy mogę z ulicy wjechać na tor swoim samochodem?

Wszystkie aktywności wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Cała oferta szkoleń dla klientów indywidualnych, w podstawowej cenie, obejmuje szkolenie na pojeździe własnym https://www.motoparkkrakow.pl/szkolenia/dla-osob-prywatnych 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w SKJS, czyli Szkoleniowym Konkursie Jazdy Samochodem  lub wynajęcia Obiektu na wyłączność (koszt to 1000-1500 zł nett za godzine) po wcześniejszym ustaleniu terminu. W jednym momencie na torze może znajdowaś się 5 samochodów.

Bieżące aktywności o charakterze grupowym znajdują się w zakładce "kalendarz" https://www.motoparkkrakow.pl/kalendarz 

Terminy szkoleń VIP ustalamy indywidualnie, najłatwiej dokonać tego telefonicznie.

+- Czy są jakieś ograniczenia dla pojazdów w Moto Parku Kraków?

Pojazd, którym chcesz nas odwiedzić, musi być sprawny technicznie i bezpieczny dla Ciebie i innych użytkowników Obiektu.

Przestrzegać również będziemy norm głośności układów wydechowych, czyli 98 db.

+- Czy mogę skorzystać z pojazdu Moto Parku Kraków podczas szkolenia?

Na szkolenia techniki jazdy oddajemy do dyspozycji Ople Astry (r. 2019, skrzynia manualna, 1.4) w cenie 299 zł wraz z ubiezpieczeniem i paliwem. Koszt wypożyczenia pojazdu na 2 godzinny mini trening szkoleniowy to 199 zł. Rajdowy Peugeot 206 2.0 z klatką na szkolenie sportowe dostępny jest w cenie 349 zł.

+- Jaka jest oferta treningowa dla kierowców motocykli i samochodów?

W sezonie wiosenno-jesiennym regularnie organizujemy wolne treningi motocyklowe. Przeznaczamy na nie poniedziałkowe, środowe i piątkowe popołudnia. Terminarz, rezerwacja i płatność dostępna jest w zakładce "kalendarz".

Da samochodów proponujemy Szkoleniową Jazdę Torową.

+- Czego właściwie nauczę się na szkoleniu?

Podstawą jest szkolenie techniki jazdy, dzięki któremu nauczysz się jeździć przede wszystkim bezpiecznie i pewnie oraz reagować w sytuacjach awaryjnych. Większość cwiczeń wykonywana jest przy użyciu płyt poślizgowych, których posiadamy 3: prostokątną, w kształcie półokręgu i w kształcie litery "S". Plan Obiektu znajdziesz tutaj: https://www.motoparkkrakow.pl/obiekt.

Zapraszamy również do galerii.

+- Czy mogę przyjechać na szkolenie swoim autem?

Można odbyć szkolenie na samochodzie, którego używasz na codzień, ale istnieje również możliwość wypożyczenia naszego samochodu (Opel Astra r. 2019, szkrzynia manualna) w cenie 199 zł lub 299 zł (w zależności od długości szkolenia) wraz z ubezpieczeniem i paliwem.

+- Czy moje auto będzie mocno zużyte po szkoleniu?

Nie! Twoje auto po szkoleniu będzie dokładnie w takim stanie, w jakim było, gdy przyjechałeś na szkolenie. Wszystkie ćwiczenia gwarantują normalne, drogowe użytkowanie samochodów. Próby ustawiane są tak, żeby nauczyły kierowcę jak najwięcej, nie niszcząc przy tym ani samochodu, ani opon.

+- Czy mogę przyjechać na szkolenie jednym autem w 2 osoby?

Rezerwacji należy dokonać dla 2 osób, obie mogą skorzystać z jednego samochodu, będą zamieniać się za kierownicą w trakcie wykonywania ćwiczeń, natomiast, aby wynieść jak najwięcej ze szkolenia sugerujemy, aby każdy Uczestnik posiadał swój pojazd.

+- Kto będzie mnie uczył podczas szkolenia?

W Moto Parku Kraków kadrę instruktorską stanowią najbardziej doświadczeni specjaliści w Polsce, licencjonowani instruktorzy techniki jazdy. Każdy z Uczestników traktowany jest w sposób indywidualny, co gwarantuje najlepsze efekty szkolenia.

+- Czy szkolenie jest dla mnie bezpieczne?

Oczywiście - nie ma możliwości, żeby coś Ci się stało. Wystarczy, że stosujesz się do zaleceń naszych instruktorów i jesteś bezpieczny.

+- Jak się zapisać na szkolenie? Czy potrzebuję jakiś dodatkowych uprawnień?

Najprostszy sposób to zapis poprzez zakładkę "kalendarz" na tej stronie, możesz też do nas zadzwonić 725 650 664 - zaproponujemy najodpowiedniejszy dla Ciebie rodzaj szkolenia. Do szkolenia wystarczy tylko chęć dowiedzenia się jak dobrze jeździć autem, nie potrzebujesz żadnych uprawnień. 

+- Czy mogę zapisać się na II-gi stopień szkolenia lub szkolenie sportowe bez konieczności ukończenia pierwszego?

Program szkoleniowy został opracowany z myślą o stopniowym przyswajaniu wiedzy i umiejętności z zakresu doskonalenia techniki jazdy, dlatego rekomendujemy realizowanie kursu w określonej kolejności. Jeśli ukończyłeś szkolenie I-wszego stopnia w Moto Parku Kraków lub innym Ośrodku, możesz zapisać się na II stopień lub szkolenie z jazdy sportowej.

+- Jak przygotować auto przed szkoleniem?

Sugerujemy opróżnienie samochodu w elementów, które mogą się po nim poruszać w niekontrolowany sposób. Na miejscu jest możliwość przechowania takowych na czas szkolenia.

+- Chciałbym nauczyć się wyczynowej, sportowej jazdy samochodem. Czy nauczycie mnie tego?

Organizujemy szkolenia z jazdy sportowej dla entuzjastów szybkiej jazdy samochodem. Szkolenia prowadzą kierowcy rajdowi i wyścigowi, adrenalina gwarantowana. Zapraszamy  na szkolenia z jazdy sportowej.

+- Czy w większej grupie cena szkoleń ulega zmianie?

Oferty dla Kientów Firmowych przygotowujemy indywidualnie. W celu sprawdzenia możliwości negocjacji ceny skontaktuj się z naszym Opiekunem Klientów Kluczowych.

+- Czy w przypadku przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu zwracane są koszty?

Nie. W takim przypadku jednorazowo, bezkosztowo przekładamy rezerwację na inny, dogodny termin, na którym należy zjawić się pojazdem spełniającym normy. Nieprzekraczalny limit to 98 db.

+- Czy będzie można jeździć po płycie poślizgowej?

Na wszystkich szkoleniach większość ćwiczeń wykonywana jest przy użyciu płyt poślizgowych. Wjazd na płytę poślizgową możliwy jest jedynie w trakcie szkoleń, pod opieką instruktora techniki jazdy.

+- Czy w przypadku deszczu wolne jazdy motocyklowe odbędą się?

Jeśli warunki atmosferyczne (burza, stojąca woda na torze itp.) uniemożliwią przeprowadzenie wolnych jazd, informujemy o tym uczestników, dając możliwość wyboru innej, dogodnej daty lub przesyłamy vocher, ktory ważny jest kolejne 12 miesięcy, na tę samą aktywność, do realizacji online https://www.motoparkkrakow.pl/zrealizuj-voucher.

+- Jaka jest długość toru? Ile zajmuje przejazd 1 okrążenia supersamochodem?

Nitka toru ma długość ok. 1 km, jest kręta i techniczna, przejazd 1 okrążenia zajmuje ok. 1,5 min. Po rozbudowy nitka toru ma prawie 2 km, a najdłuższa prosta ok. 250 m. Warto pamiętać, że jako jedyni dorzucamy zawsze pierwsze okrążenie supersamochodem GRATIS, jako zapoznawcze z torem i samochodem :) Cała oferta supersamochodów znajduje się tutaj: https://www.motoparkkrakow.pl/prezenty-motoryzacyjne

+- Jak ustalić termin przejazdu supersamochodem?

Przejazdy supersamochodami to aktywność wiosenno-jesienna. Tylko w konkretnych terminach wszystkie auta z oferty znajdują się na naszym Obiekcie. Terminarz na sezon podawany jest na początku roku, w oklicach marca. planujemy 6 dostępnych dat, zawsze są to niedziele.

Tylko Oferta Moto Parku Kraków zawiera pierwsze okrążenie GRATIS, jako zapoznawcze z torem i samochodem :)

W samochodzie na siedzeniu pasażera znajduje się instruktor techniki jazdy, który dba o bezpieczeństwo i podpowiada jak najlepiej wykorzystać czas spędzony za kierownicą.
Na miejscu, przed jazdą można będzie dokupić relację video, która jest profesjonalną realizacją, swtorzoną z nagrania z dwuobiektywowej kamery. Na realizację filmu przewidujemy 3 tyg. Po tym czasie film przesyłany jest mailowo
do pobrania przez stronę TransferNow.

 

+- Kiedy należy dokonać opłaty za rezerwację?

Najlepiej od razu. Rezerwacja nieopłacona zostanie automatycznie anulowana po 2 godzinach.

+- Jak zrealizować voucher?

Realizacja vouchera dostępna jest online: https://www.motoparkkrakow.pl/zrealizuj-voucher

Voucher i kartę podarunkową realizuje się w różny sposób, opis znajduje się pod powyższym linkiem.

Jeżeli Twoj voucher zawiera konkretną datę i godzinę realizacji sam w sobie jest potwierdzeniem terminu, ma formę informacyjną, nie trzeba go ponownie zrealizować, pojawi się wtedy komunikat, że już jest zrealizowany.

Terminy szkoleń indywiduanych VIP ustalane są indywidualnie z Uczestnikiem mailowo lub telefonicznie.

Aktywności motocyklowe czy przejazdy supersamochodami to aktywności sezonowe wiosenno-jesienne. W sezonie zimowym możesz nie mieć możliwości wybrania konkretnej daty.

+- Na czym polegają wolne jazdy motocyklowe?

W sesji 2-godzinnej 24 motocykli podzielone jest na 2 grupy, które co 15 minut zmieniają się na torze, czystej jazdy jest więc 60 minut w sesji. Koszt to 149 zł. + pomiar czasu TAG HEUER w cenie! Obowiązuje limit głośności 98 db, wymagany jest strój dedykowany motocyklom, kask, rękawice, buty nad kostkę.

Terminy, rezerwacja i płatność dostępne są w zakładce "kalendarz" https://www.motoparkkrakow.pl/kalendarz  0/24 oznacza 0 dostępnych miejsc na 24 możliwe. Brak ikonki "zapisz się" oznacza brak miejsc.

Pewne miejsce w sesji daje tylko opłacona rezerwacja. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych przekładamy rezerwację na inny termin lub przesyłamy voucher, ważny 12 miesięcy, do wykorzystania w innym terminie.

+- Jak długo ważny jest voucher? Jak mogę go otrzymać?

Wszystkie vouchery ważne są 12 miesięcy. Można je zakupić online (zakładka "voucher") https://www.motoparkkrakow.pl/vouchery, wybierając sposób odbioru: odbiór osobisty na ul. Rzepakowej 4R, samodzielny wydruk w formie pdf lub przesyłkę kurierską (za dodatkową opłatą w wysokości 15 zł).

Wersja pdf wysyłana jest automatycznie, otrzymasz ją zaraz po zrealizowaniu płatności; przesyłkę kurierską otrzymasz w ciągu 2-3 dni roboczych; opcja odbioru osobistego dostępna jest "od ręki" od poniedziałku do piątku w godz. 09:00-16:00.

W przypadku odbioru osobistego i wysyłki voucher zapakowany jest w pomarańczowe pudełko i przewiązany wstążką z logiem naszej firmy.

 

+- W trakcie zakupu nie udało mi się przejść do płatności/przerwało połącznie internetowe itp. Co zrobić?

Należy ponowić zamówienie, to nieopłacone automatycznie zostanie anulowane po 2 godzinach. Ostatecznym potwierdzeniem, że rezerwacja została dokonana jest voucher znajdujący się w załączniku, zawierający konkretną date i godzinę realizacji lub do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy.

+- Dlaczego w kalendarzu nie mogę znaleźć terminów na szkolenie VIP?

Szkolenia techniki jazdy VIP oraz szkolenia bezpiecznej jazdy 4x4 VIP ustalana są indywidualnie z uczestnikiem.

W celu ustalenia terminu szkolenia, najlepiej skontaktować się mailowo z Opiekunem Klienta Indywidualnego na adres: [email protected]

 

+- Jak wyglądają szkolenia grupowe I Stopnia?

Na szkoleniu grupowym grupa w części praktycznej podzielona jest na pół, na 7 aut przypada 2 instruktorów, jeden koordynuje szkolenie z zewnątrz, a 2 wsiada do samochodów rotacyjnie - wszyscy są w kontakcie przez radia krótkofalowe, a każdy przejazd jest komentowany na bieżąco. Program ułożony jest w taki sposób, aby uczestnicy płynnie przechodzili z jednego ćwiczenia w drugie, więc nie ma momentów przestoju. Dynamika i intesywność ćwiczeń nie dają chwili wytchnienia :)

+- Czy muszę wybierać termin szkolenia kupując go w formie vouchera na prezent?

Nie musisz wybierać konkretnej daty - wystarczy wybrać w koszyku opcję "wybór przy realizacji vouchera". Osoba obdarowana po otrzymaniu vouchera wybierze dogodny dla siebie termin. Vouchery mają roczny okres obowiązywania.

+- Karta podarunkowa - na jaką aktywność obowiązuje?

Jeśli sam nie potrafisz zdecydować, z której z aktywności z oferty Moto Parku Kraków osoba obdarowana ucieszy się najbardziej, możesz zakupić kartę podarunkową.

Do wyboru masz karty o różnych wartościach, które obowiązują na wszystkie dostępne aktywności.

W celu wykorzystania karty podarunkowej osoba obdarowana wybiera z kalendarza konkretną aktywność, na którą chce się zapisać oraz wpisuje w stosowne miejsce (pod danymi do rachunku) podany na karcie kod rabatowy. Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o wartość karty podarunkowej. Jeśli kwota do zapłaty za zamówienie jest niższa niż wartość karty podarunkowej, kartę można wykorzystać ponownie, do wykorzystania wszystkich środków. Natomiast, jeśli kwota do zapłaty jest większa niż wartość karty, osoba obdarowana będzie musiała dopłacić różnicę w celu finalizacji zamówienia.

+- Gdzie wysyłane jest powiadomienie o zamówieniu? Na adres mailowy Uczestnika czy ten podany w danych do rachunku?

Powiadomienie o zakupie, zawierajace kwotę transakcji i podsumowanie zakupu, przesyłane jest na adres mailowy podany w danych do rachunku. Dane Uczestnika używane są do kontaktu w przypadku ewentualnego przełożenia wybranego terminu lub, w przypadku szkoleń grupowych, do potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu, które przesyłane jest na kilka dni przed planowaną realizacją.

+- Jak odczytywać w kalendarzu ilość dostępnych miejsc na wydarzenie ?

Np. 14/14 oznacza, że jest 14 dostępnych miejsc na 14 możliwych. 0/14 oznacza, że już nie ma miejsc, brakuje ikonki "zapisz się".

+- Czy mogę zabrać na szkolenie dziecko/osobę towarzyszącą?

Aktualnie na teren Obiektu zapraszamy jedynie osoby biorące czynny udział w szkoleniach/aktywnościach.

Wyjątkiem są przejazdy supersamochodami, na które zapraszamy z osobami towarzyszącymi, również czworonożnymi :)

+- Wybrałem odbiór vouchera w formie pdf. Jak wygląda? Gdzie go znajdę?

Voucher znajduje się w załączniku ostatniej wiadomości mailowej (warto sprawdzić również skrzynkę SPAM). Najlepiej wydrukować go w formacie A4, w poziomie. Podgląd vouchera dostępny jest już na poziomie zamówienia, po prawej stronie, pod zdjęciem zakupionej aktywności, obok ceny.

ZREALIZUJ VOUCHER KUP VOUCHER