Szkolenia dla firm

Szkolenia
dla firm

Szkolenia dla osób prywatnych

Szkolenia dla
osób prywatnych

Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy to typ szkoleń, które zyskują na popularności. Przeznaczone są one w zasadzie dla każdego kierowcy – z krótkim bądź długim stażem posiadania prawa jazdy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Celem szkolenia jest nauka kierowcy prawidłowych zachować przy niebezpiecznych, awaryjnych sytuacjach na drodze, czyli takich których podczas jazdy nie możemy przewidzieć. Na kursie nauki jazdy , instruktorzy nie uczą kursantów prawidłowych technik awaryjnego hamowania czy omijania przeszkód.

Nie bez powodu został przygotowany projekt ustawy, który miał zobligować wszystkie osoby, które uzyskały prawo jazdy do odbycia w krótkim czasie szkolenia w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Odbycie szkolenia z jazdy ofensywnej przez młodego kierowcę pokazuje mu zależności, które zachodzą między prawidłowym zachowaniem i szybką reakcją kierowcy, prędkością samochodu oraz warunkami atmosferycznymi. Wszystkie ćwiczenia uświadamiają jak ważna jest technika jazdy i prowadzenie samochodu pod kontrolą

W naszej ofercie zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firmowych znajdują się szkolenia z doskonalenia techniki jazdy I oraz II Stopnia. II Stopień szkolenia przeznaczony jest dla osób, które ukończyły szkolenia stopnia pierwszego. Na szkolenie można zapisać się samodzielnie lub sprezentować go komuś w postaci vouchera. Klienci indywidualni mają możliwość przystąpić do szkolenia w toku indywidualnym; program szkolenia wówczas jest dopasowany do umiejętności kierowcy. Na szkolenia wykorzystuje się własne samochody, które nie ulegają ponadnormatywnemu zużyciu. W razie potrzeby można także wypożyczyć nasz samochód na czas szkolenia.

Szkolenia bezpiecznej jazdy rozpoczynają się wykładem teoretycznym. Następnie, każdemu kierowcy sprawdzana jest przez instruktorów pozycja za kierownicą. Praktyka pokazuje, że u większości kierowców jest ona korygowana. Odpowiednia wysokość fotela, jego odległość od kierownicy, prawidłowe ustawienie zagłówka – to wszystko ma wpływ na komfort jazdy, a zarazem poprawne wykonanie ćwiczeń szkoleniowych. W Moto Parku Kraków dysponujemy 3 płytami poślizgowymi, dzięki temu poza ćwiczeniami odbywającymi się na nawierzchni suchej, realizujemy ćwiczenia na nawierzchni mokrej, niezależnie od pogody i pory roku. Kierowca ma możliwość obserwacji jak zachowuje się samochód przy poślizgu nadsterownym i podsterownym. Odbywa się to pod okiem doświadczonych instruktorów. W programie szkoleń znajdują się ćwiczenia, które uczą takich zagadnień jak prawidłowa technika skrętu, technika operowania kierownicą, technika hamowania awaryjnego. Wszystko po to, by kierowca był świadomy zagrożeń i konsekwencji na drodze przy nie zachowaniu środków ostrożności.

W Moto Parku Kraków każdy uczestnik może skorzystać z interaktywnej strefy bezpieczeństwa. Symulatory motoryzacyjne tj. symulator dachowania i symulator zderzeń są świetną atrakcją eventową, ale także niezastąpionym narzędziem edukacyjnym.   

ZREALIZUJ VOUCHER KUP VOUCHER