1 odcinek kampanii "Bezpieczni na drogach"
6 listopada 2018r.

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka naszej kampanii "Bezpieczni na drogach", która ma celu podniesienie świadomości wśród uczestników ruchu drogowego.

W Moto Parku Kraków - Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy rocznie szkolimy kilka tysięcy kierowców. Podnosimy ich umiejętności - uczymy jak przewidywać, ale również jak reagować na drodze w trudnych sytuacjach.

Jednak czasami nie wszystko zależy od kierowców...

Najbardziej niebezpiecznym okresem dla pieszych jest okres jesienno-zimowy. Na taki stan rzeczy wpływ mają warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok i gorsza widoczność.

Po zmroku pieszy widzi reflektory samochodu nawet z odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże go dopiero, gdy zauważy sylwetkę człowieka w zasięgu świateł samochodu.

Po ciemku BEZ ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH, pieszy jest widoczny w światłach mijania z odległości zaledwie 20–30 metrów. Jeśli kierowca jedzie prędkością 90 km/h, to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu 1 sekundy i NIE MA SZANS NA JAKĄKOLWIEK REAKCJĘ.

Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w ELEMENT ODBLASKOWY, odbijający światła samochodu, kierowca zobaczy go już z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5-10 razy szybciej! TO MOŻE URATOWAĆ PIESZEMU ŻYCIE.

Partnerzy akcji:
Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie

Realizacja: filmcay

Link: https://www.youtube.com/watch?v=dtDWTm0sOPk

Zaufali nam